Rozkład wydarzeń na zakończenie rekolekcji oddanie 33

  • w dniach 22 – 25.03.2025 można odbierać Indywidualne Akty Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa podpisane przez księdza (podpis kapłana jest znakiem jedności z Kościołem oraz wyraża pokorę i posłuszeństwo, które są głównymi cnotami Matki Bożej). Akty będą do odebrania z tyłu kościoła górnego w trakcie wieczornej adoracji. Akt składa się z dwóch stron, na pierwszej stronie znajduje się wydrukowany tekst aktu oddania, na drugiej stronie znajduje się miejsce do własnoręcznego przepisania tekstu, co jest zalecane i jest traktowane jako pieczęć naszego oddania (akt możemy przepisać po zakończeniu rozważań czyli 24.03.25). Akty podpisujemy po ich odczytaniu np. po zakończeniu Mszy Świętej.
  • w dniach 22 – 25.03.2025 będzie udostępniony do podpisu Akt Zawierzenia Parafii (format A3). Dokument mogą podpisać wszystkie osoby, które wyrażają aprobatę zawierzenia parafii przez księdza proboszcza Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (należy to rozumieć, że podpisy mogą złożyć nie tylko osoby z naszej parafii, czy też osoby które uczestniczą w rekolekcjach oddanie 33).

Dzień Zawierzenia 25.03.2025

  1. Rozpoczęcie o godzinie 19:30
  2. Przynieś świecę (zapalona świeca symbolizuje odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego).
  3. Ubierz się odświętnie (aby podkreślić uroczysty charakter wydarzenia jakim jest akt oddania, a następnie uczestnictwo w Mszy Świętej).
  4. Podczas adoracji przed Najświętszym Sakramentem zawierzymy się indywidualnie lub odnowimy zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Indywidualne akty oddania będą wydrukowane w nadwyżce, dlatego każdy z obecnych będzie mógł taki dokument odebrać. Ważne aby podczas wspólnego odczytywania aktu oddania każdy miał tekst przed oczami (czy to spisany własnoręcznie, czy wydrukowany indywidualny akt oddania).
  5. W trakcie półgodzinnej adoracji ksiądz proboszcz zawierzy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  6. Msza Święta o godzinie 20:00.
  7. Jeżeli masz taką możliwość – przygotuj się do tego, aby po oddaniu się świętować to wydarzenie w gronie najbliższych. Świętowanie wyraża naszą radość i wdzięczność za łaskę, której doświadczyliśmy.
  8. Wszyscy którzy chcieliby się podzielić swoim doświadczeniem z przeżytych rekolekcji mogą je spisać i pozostawić w przeznaczonym do tego celu koszyczku podpisanym „świadectwa”. Świadectwa są anonimowe, wystarczy napisać swoje imię. Zostaną one przekazane do redakcji pana Adriana Pakuły. Można również przesłać je bezpośrednio na adres: oddanie33@gmail.com
  9. Po mszy świętej będzie możliwość poświęcenia medalików, różańców, które jeżeli ktoś ma takie życzenie może przynieść.
    Dobrą praktyką jest przeczytanie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, napisanego przez św. Ludwika Marię Grignion de Montfort w 1712 roku, który uczy jak oddanie się Maryi prowadzi do bliższej relacji z Jezusem. Przedstawia on ideę duchowej niewoli wobec Maryi jako drogę do głębszego zjednoczenia z Chrystusem. Piąta praktyka zewnętrznych praktyk doskonałego nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny brzmi następująco:

    „5) nosić na sobie Jej oznaki, jak różaniec, koronkę, szkaplerz lub medalik;

    Czytamy również, że poprzez noszenie Łańcuszka niewoli Maryi „… okazujemy zewnętrznie, że nie wstydzimy się niewoli Chrystusowej i zależności od Jezusa Chrystusa, a wyrzekamy się zgubnej niewoli świata, grzechu i szatana (…). Łańcuszek ten zabezpiecza nas i chroni przed kajdanami grzechu i szatana”.

    Trzecie ćwiczenie. Jest rzeczą chwalebną i bardzo pożyteczną, by ci, którzy w ten sposób uczynili się niewolnikami Jezusa i Maryi, nosili na znak swej miłosnej niewoli poświęcony łańcuszek żelazny. Żadne oznaki zewnętrzne nie należą, co prawda, do istoty wyłożonego nabożeństwa i można się bez nich bardzo dobrze obejść. Nie mogę się jednak powstrzymać, by nie wyrazić uznania tym, którzy wyzbywszy się haniebnej niewoli szatana, w którą wtrąciły ich grzechy śmiertelne, oddają się dobrowolnie w chwalebną niewolę Jezusa Chrystusa i chlubią się ze św. Pawłem, że ich kajdany, choć z żelaza i bez blasku, są stokroć chwalebniejsze i kosztowniejsze niż wszystkie złote naszyjniki cesarzy (…)”.

    Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”

  10. Po indywidualnym zawierzeniu warto poświęcić nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Treść takiego zawierzenia znajduje się w rozważaniach dnia 32. Tak jak Chrystus jest głową Kościoła tak ojcowie są głową rodziny, dobrą praktyką jest aby to głowa rodziny dokonała takiego aktu zawierzenia swojej rodziny (o ile oczywiście sytuacja rodzinna na to pozwala).